Nedávno se mi ozval Zdeněk Šafařík, ať zajedu za ním do Kroměříže. Že pozve bandu, něco nacvakáme a zajedem i do Vídně. Takovému plánu se ne neříká, takže jsme se hned domluvili a víkend na přelomu července a srpna jsem vyrazil. Tenhle výlet jsem si fakt užil, ale povyprávět o něm už nechám na Zdeňkovi. Už jen přidám klasickou dávku hudby, takže play a užijte si následující řádky.

Zdeněk Šafařík:

Když jsme na webu Story Of the Shot, tedy česky příběh fotky, tak vám řeknu příběh, jak tyhle fota vznikly. S Milanem jsem se potkal na začátku tohoto roku v Barceloně. On tam byl fotit s klukama z TBB bike a já se tam schovával před zimou. Okamžitě jsme si padli do oka, slovo dalo slovo a už bylo domluvené focení v mojí rodné Kroměříži, ke které přibyla ještě Vídeň, protože je odsud co by kameramanem dohodil.

V plánu byly tři fotící dny. Bohužel hnedka první nám skoro celý propršel, ale i tak jsme něco vyfotili v domě, kde jsem dřív bydlel a zde jsme po dobu focení i přebývali. Na večer se počasí naštěstí trochu umoudřilo a my šli fotit do fontány v Bezručově parku. Fotili jsme dlouho do noci a po focení jsem byl celý mokrý nejen já, ale i celé kolo.

Druhý den se celé dopoledne spalo. Hlavně Glomba, který večer ještě stihl za chvíli vystudovat Mgr. (celou flašku) a ráno mu nebylo z těch vědomostí zrovna dvakrát nejlíp, hehe.

Jako první spot jsme zvolili místní skatepark, kde jsem chtěl vyfotit pár triků z mého oblíbeného transferu na garáž. Bohužel u supermanseatgrabu mi to trošku ujelo a o hranu garáže si zlomil nehet na palci u nohy. Takže parku jsme dali vale a jeli vyfotit ještě pár fotek před kroměřížský zámek a honem na kutě, jelikož nás další den čekala Vídeň.

Ve Vídni byly na plánu čtyři spoty. Ten první bohužel už neexistuje, tak jsme hned zamířili k druhému, což byly obrovské betonové bazény, kde nás to s Glombou asi nejvíc bavilo, ale bylo tak úmorné vedro, že jsme vydrželi jezdit jen tak 3 hodinky a jelo se do Kurparku.

Zde se nachází rovnou dva super spoty kousíček od sebe. Já už byl po dvou dnech focení úplně vyřízený, ovšem Glomba a Dominik parádně pojezdili. Fotilo se, dokud nás nevyhnali komáři, kteří ukončili celé tohle focení.

Na závěr bych chtěl poděkovat hlavně Milanovi za super fotky a za to, že dojel a taky klukům, co přijeli pojezdit. A ještě přidávám video, které Vám přiblíží, jak taková fotka vzniká. Jelikož na dvou spotech s námi byl i můj super kamarád Kuba Loučka a video natočil a sestříhal. Takže díky za pozornost a Stay Tuned!

Napsal dne 11. srpna 2014 Milan Tykal

comments powered by Disqus

Další galerie