Pepé: "Dala by se napsat knížka, která by od začátku do konce byla plná feelingu, dobrých lidí, párty, skate, bmx, city downhillů, piva atd... Tak bych shrnul tejdennní trip do Chorvatskýho Splitu pod záštitou SOS. Jednoduše nechám promluvit účastníky zájezdu a uvidíme, jak si to užili."

Chill na oblíbenym spotu s radiusem 

ranní káva u kempu

Roman a jeho tři gramy pohody

Roman: "Nazdár kámo...jdu na to. Největší zážitek pro mě bylo, že jsem mohl jet. Ač jsem plátce hypotéky a obdobných hoven, házím všechny peníze do bytu... který je zatím poloobyvatelný. A tak mě natěšil Eben, že mi zatáhne cestu a Paťo Paťo Teimer bydlení, abych mohl jet. Kluci se ke svým drobákům samosémě dostanou..a i moje Kája, které patří největší dík.. A první velký zážitek byla kontrola celní! A blbé fórky celníku ať jedeme zpátky

Zastávka na slovinsko-chorvatských hranicích. První Hajn nebyl k utišení a vyřvávaje DRŽTE HUBY A BUĎTE V KLIDU zatímco celník si bral doklady.... nevím čím jsme se jim zalíbili, že si nás nechali, ale požádali nás ať všech 8 vystoupí -2 řidiči a 6 nakopr pasažerů po mrtě pivách a pár lahvinkách tvrdého. Vytáhnout zavazadla batohy a vytasit na stůl.. postupné objevování nůžek drtičky a papírků je utvrdilo v tom že určitě pár z nás má i něco v trenýrkách popřípadě nalepeno pod pytlem. po třech dost osobních prohlídkách zbytek bandy dostal zelenou a po pronesení mrtě divných hlášek celníků "AŤ jedeme zpátky", jsme mohli pokračovat ve tripu.."

push

Mára: "Bylo to nejlepší...vyrazili jsme do jednoho z nejlepších měst pro skateboarding s partičkou super lidí, co víc si přát ;)

Dream trip a těším se na další."

Pepa Havel - fs smith

Gajda - fávo

Gajda - telo

Patrik Gajdošík : "Musím říct, že to byl můj nejlepší zážitek na skejtu, asi uplně nejvíc místo na skejt a chill a hlavně jsem si užil tej party, s kterou jsme tam frčeli ... myslím, že víc jak všechny triky na světě, jsou lidi s kterýma tam jedeš .... to se povedlo, všichni byli super a moc jim díky za vše ... chtělo by to víc takovejch lidí, ani nedokážu popsat slovama jak to tam bylo super (Noční street , Kalby , Spoty , Feeling města )... ješte jednou DÍKÝ!  Ps: Paťo Paťoooo"

Gajda - sw fs

chill

Majkl Hajn: "Nej spot? Takže čus jmenuji se Michael Hajn a nejvíc se mi líbil spot, kde byly betonový devítky. Tyhle schody byly snad jedny z nejlepších, na kterých jsem kdy jezdil. Pak se mi dost líbil mramorový plácek s mramorovým čtvercem uprostřed. Kde jsme každej večer chillovali, motali brka, pili piva a nabalovali hnusný němky.

Každej večer tu byl TOP!"

Majkl se takhle přesouvá ze spotu na spot

chill na sídlišti / Forest 30 vteřin před zajetím double kinku

Pepa Diblik: "Nejvíc forestův trik?

Největší vyndanost od Foresta! haha tak na tom se schodnem asi vsichni! Bylo to myslim ve čtvrtek, jeli jsme hledat takový sídliště s bejvalou kašnou, na který byl takovej zvláštní rádiusek. Přijedem tam a zaujali nás mega schody s obrovským kink railem. Koukáme na to na jednej straně spousta schodu a na druhej propast tak 3 metry a já řikám: na to mrdame, se zabijem!

Moc jsme do tej doby nejezdili jelikož minulou noc.. jsme trochu kalili! Znáte to, haha. Tak sedíme u tej kašny, pozorujem majerskýho jak ladí foot jam. A zničeho nic forest vstane, veme kolo a řiká JÁ TO DÁM! Vylez nahoru na ty schody, párkrát se na to zkusil rozjet než Pepek poladil foťák a pak jen tak na první to tam poslal ! Neuveřitelná věc! Nikdo z nás to tam nechápal!"

Pepoj napršelo nový kolo

Forest tankuje energii..

..na ice pick jak hovado

Patrik Teimer aka flegmatický řidič Paťo Paťo ve fs nosebluntu

Patrik Teimer - jeden večerní feeling:  "Normálně jdeme hledat s Maigerem a Hajnem diskotéku, kterou nám doporučili minulý den ostraváci! Vyrážíme z kempu řádně posilnění alkoholem, cesta ubývala rychle snad jsme ani nic nezničili, náhle jsme šli uličkou v centru Splitu kde nás zaujala cedule Strip Club FREEE ENTRY! Maiger řekl "dáme pivo a jdeme dál!".

Zazvoníme na zvonek, otevřou se dveře, obsluha nás usadí ke stolu, objednáme pivo a přijdou 3 holky, každá si sedne k jednomu z nás, jak vypadaly už vůbec netuším, obsluha jim donesla sklenku šampaňského, nevím zda se nás na to zeptala nebo ne, ale donesla.

Následujících 15minut nás měly holky fakt rády! Lákaly nás na "Private strip" a po práci k ni domů... to jsme nikdo nevyzval možná proto, že tolik Kun nikdo ani neměl. Pivo jsme dopili, rozloučili se s holkama a vydali k baru zaplatit. Obsluha dala lístek na 1800 Kun (asi 6 600Kč), průser bylo to šampáňo "Drink for lady" za 500 Kun (1 820 Kč) za skleničku, poté následovalo dohadování s vyhazovačema, byli tuším 3 + boss, prostě přesila ve všech parametrech.

Zhruba po 10 minutách hádání a vysvětlování že tolik peněz nemáme mi přilítla největší FACKA v životě až jsem si sednul na prdel, pak události nabraly rychlý spád, ať tedy dáme vše co máme v peněženkách. Dostali skoro 1000 Kun (3 600 Kč) a že to bude dobré tak nás pustili, byli jsme tak rádi že dem ven, že jsme ani nevarovali partu dalších turistů."

Patrik Teimer - bs smith

Kámoš Major ve foot jamu - přijel za náma sám někde 4 hodiny po Chorvatsku, prej ho to s mámou po třech tejdnech už nudilo

jedna z tisíců cest k oblíbenýmu spotu na promenádě

Roman ždíme triko po tom co si skočil šipku pro prkno

Martin Forejtek: "Zdary! Pro mě a myslím, že nejen pro mě, byl nejvíc Pepův last trick a zároveň last trick celýho tripu. Ukaž mi jinýho magora, kterej se po tejdnu plnýho ježdění a vostrýho slunce totálně vyřízenej rozjede na 360 z tak kravskejch čtrnáctek? Navíc bez řetězu, kvůli problému se zadní nábou..? Samo o sobě se rozjet jako na koloběžce a pak to rozpumpovat na takovou rychlost (a že na takový schody potřebuješ kurva rychlost) není žádná sranda! Párkrát se zkusil rozjet a když to pak rval v kudle ještě 3 metry před prvním schodem, vybavuju si jak mi v hlavě proběhlo: "ty vole, von za to fakt veme!!!" A vzal! V tu chvíli totální zástava srdce, 90 dobrý, 180 dobrý, při 270 začal jít na předek.. A MRD! .. Chvíle nejistoty.. WTF? Seš celej? Pepek v křeči na zemi odmítající jakoukoliv pomoc.. "Nechte mě bejt, běžte pryč, prosím nechte mě.." Všichni vyděšený nejistě odcházeli, připadal jsem si jak když chce, aby jsme ho tam nechali v klidu naposled vydechnout.. Fakt divnej pocit kámo. Netrvalo dlouho a ten magor se s úsměvem na xichtu zvedá ze země!!! Kolo na šrot, pomlácený žebra od řidítek, ale je celej a vytlemenej.. Potlesk, poklona..! Já osobně si nedokážu představit s tím zbytkem sil, co jsem měl, vyzvat takovouhle kokotinu navíc si takhle naložit a vysmátej se zvednout! Totální respekt kámo! 360 sice neodjetá, ale pro mě prostě Pepův top hrot! Klobouk dolů! .. Samozřejmně by to nebyl Pepkoš, kdyby tomu nenakládal celej trip! Například doublepeg na zábradlí, kterýmu prej předcházela brutální tlama někdy ve středu v noci! A Pepův komentář ráno? "Joooo kámo tak to si vůbec nepamatuju" ..to asi mluví za vše, škoda že jsem v tu dobu taky někde žral durch dlažební kostky. Ale to už je zas jiná story..!"

Gajda - fs boro

ranní rozcvička

Forest - crank

Pepa - hangover

my řikáme: One try! One try! Sekuriťák řiká: I call police! 

Majklovo ollie over

Venca (kameraman): "Trip byl fakt pecka, na skejtu sem jel párkrát, ale to že si ujedeš pár metrů po rovině ti na downhilly ve Splitu rozhodně nepomůže. Když máš partu osmi skejtrů a dvou bajkerů, tak prostě nemáš na výběr, pěšky nemáš šanci stíhat. Ze začátku sem měl docela bobky, foťák na zádech.. jedeš mezi lidma, nevíš kdy potkáš kamínek a poletíš. Na konci tripu už sem si jezdil celkem v pohodě, bavilo mě to. Prostě nejlepší trip s nejlepšíma lidma a strašnejma zabijákama."

noční chill na molu

páárty v ulicích // Forest - air na výstavě National Geographic

Pepův double (druhej den si to napamatoval)

Pepa - double za uplný tmy z 15ti // nosemanuál na šikmý

Pepé: "Všem díky! Trip byl neskutečnej! Real street! Split forever! Za rok znova! Ještě musím poděkovat Přemyslu Švarcovi z plzeňského 4studia.cz za technickou podporu (blesky a jejich příslušenství)"

Napsal dne 30.7. 2014 Pepé

comments powered by Disqus

Další galerie