Tenhle víkend byl mega produktivní. Nejdřív jsem se domluvil s Kájou Raichlem, že zajdem na nějaký streetový spoty u nás v Letňanech. Je to tu většinou mega dirt a tak oba triky považuju fakt za vraždy jak hovado. Fs blunt i fs bor Kája vrátil do perfektu, respekt! Další den jsme pak s Honzou naběhli na další streetovej spot u nás a tam se psala historie. Udělali jsme fotky a u hardflipu hlavně video! Víc Vám k tomu povědí sami kluci!

Karel :

"S Michalem jsem šel fotit po hodně dlouhý době a myslím, že se to povedlo. Dali jsme chvilku rozpinkávačku na bedýnce na plácku a šli na první spot. Vypadá úplně nejlíp, taková pyramida, jen dopad je dost hrubej. Zkoušel jsem fs blunt do fakie a padnul celkem rychle, problém mi dělal fakt jenom odjezd. Poté jsme se přesunuli o kousek dál na rail ze schodů. Vypadá možná jednoduše, ale rozjezd hroznej, největší spára před odrazem a na to, jak jsou schody malý, tak je rail fakt vysokej. Měl jsem u sebe naštěstí lepenku, tak sem zaspároval odraz a šlo se na věc. Docela jsem se natrápil, ale padl alespoň fs boardslide za kterej jsem rád, protože je to fakt nepříjemnej spot."

Kája Raichl - fs blunt slide to fakie

Kája Raichl - fs board slide

Honza :

"Kolem tohodle legendárního spotu chodím často a pokaždé přemýšlím, co a jak by tam šlo udělat. Vždycky jsme s klukama skákali jen z bangu do strany, ale asi před měsícem jsem si vzal do hlavy, že bych mohl přelítnout hardflipem z bangu do bangu, zkrátka transfer jak hovado. Jenže plošina je fakt dlouhá, bangy mají dost nízký úhel, na zemi je struhadlo a pořádnej rozjezd byl možnej jen z jedné strany, která je mírně do kopce. Takže jsem potřeboval něco, co mě pořádně roztlačí a pak ještě vychytat čas, kdy pod nájezdem nikdo nebude parkovat. V sobotu jsem vyhecoval Michala a naběhli jsme tam. Bohužel stály všude auta, nic z toho nebylo. Pomalu jsem to celý pouštěl z hlavy. Následující den jsme nic neplánovali a jen jsme se měli na tom spotě sejít a pak si jít někam zajezdit. Jenže když jsem tam dorazil a uviděl prázdno před nájezdem, tak mi blesklo hlavou, že to zkrátka musím risknout. Zavolal jsem kámoše Dana, který byl ochotnej mě roztlačovat autem a pohotově byl za 15 minut u nás. Prvních pár pokusů jsme vychytávali rychlost a pořád jsem utahoval trucky, protože kolem 40km/h už se mi slušně rozklepávaly. Nakonec mě roztlačoval na 45km/h a já se snažil připravit nohy na trik, což byla nejtěžší část. Nebyla to sranda, bylo to dost nebezpečný po všech stránkách a dal jsem si skoro 20 pokusů. Řidič už pomalu ani nedoufal, ale nakonec to tam padlo v perfektu a všichni jsme šli slavit. Tímhle chci dát velký dík Danovi za trpělivost a riskování s autem. Pak Michalovi za super fotku a záběry a Filipovi s Lukášem za asistenci a support. Enjoy!"

Honza Malý - hardflip transfer

Tady se můžete podívat na záběr tý parády!

Aby toho nebylo málo Honza tam ještě z frontside strany vyslal tzv. alley oop bs kick flip! Doufám, že se Vám článek líbil, budeme rádi za komentáře a sdílení. Peace

Napsal dne 13. října 2014 Michal Jirák

comments powered by Disqus