Nějakou haluzí, jsem se přímotal k točení jednoho partu světového bikového filmu Signatures. Na svědomí ho mají Martin Vrbický a Štěpán Romanov z Fullface productions.

Byli jsme s celou bandou v Milevsku na vápence.

Shooting probíhal 2 dny, ale další 2 jsme museli hodně kopat, protože déšť vápno hrozně ztrestal. Obrovskej kus práce odvedli lokálové Martin Čapek a Dudo Antalík, kteří neskutečně dřeli aby se dalo jezdit, za co jim patří obrovskej dík a respekt!

Když se sjela celá banda, bylo jasný, že se budou dít hrozný pekla. Dojel zabiják za zabijákem... Polskej Szymon „Shaman" Godziek, rakouskej reprezent Patrik Leitner a Clemens Kaudela.

A naši největší killeři Jakub Vencl, Tomáš „Leader" Zejda a Teo Kováč.

Kluci z Fullface měli ještě support ze vzduchu o kterej se postarala letka z Copterfilms.

Po delších opravách a makání na dirtech jsme byli dost na vahách, jestli to celé neodpískat a nevydat se směr Rakousko. Padlo rozhodnutí, že ne a o to víc se muselo začít makat aby se vše stihlo a mohlo se začít se shootingem.

Kluci nemají tolik volného času, takže za 2 dny muselo by hotovo.

Točilo se celej den hned od rána, vedro bylo jak hovado. Nic příjemnýho to nebylo pro nikoho, pač bylo totálně na zdechnutí.

Jakmile si kluci sedli na bajky, tak se začli dít hodně divoký věci a bylo fakt o co stát.

Jak jednotlivé triky co kluci sázeli, tak vláček, kterej si jeli v řadě a celej byl točenej průletem z copteru nejvíc do topu.

Těchle vychytávek je v celým filmu hromada a nezbývá ti, než na něj kouknout.

Stojí pár kaček, tak si ho kup! Uděláš dobrou věc a podpoříš! Celej film si můžeš koupit tady:

http://vimeo.com/ondemand/signatures


Během dvou dnů kluci dali dokupy materiálu a materiálu. Něco se i podařilo vyfotit. Pokud tě zajímá part z Milevska, prolítni fotky a dole pod článkem na tebe čeká!

Každej večer po těžce odvedený práci se dal chill, pivka, něco se opeklo pokecalo se u ohně nebo v Milevsku v nějaký knajpě. 

Největší úlet byl nějakej nonstop, kde Rum za 15,- mluvil sám za sebe. Ale to osazenstvo taky, takže jsme jich liskli po málu a raděj se dekovali hehe.

Martin Vrbický:

"Když už se jednou rozhodnete, že dáte dohromady nejlepší středoevropské dirtaře a natočíte segment, kterej tady doopravdy ješte nebyl, musíte si za svým rozhodnutím stát ať se děje, co se děje. A tak, když dorazíte na místo natáčení 48 hodin před plánovanym prvnim záběrem a zjistíte, že polovinu skoků spláchly přívalové deště, nezbývá nic než vzít lopaty a začít makat od znova. Natáčení v Milevsku stálo rozhodně nejvíc fyzickejch sil z celýho natáčení filmu."

Napsal dne 9. září 2014 Jara Sijka

comments powered by Disqus