Honza Malý a Tomáš Javůrek jsou v současný době jedni z nejproduktivnějších riderů, se kterýma jsem zatím měl možnost fotit a natáčet. Často zkoušíme různý spoty, který by na fotky mohly vypadat dobře a nikdo na nich předtím nic nedělal. Tenhle spot Honza objevil, když jel kolem autobusem. Byla polovina listopadu 2012, zima jako prase tenhle dost neobvyklej spot smrděl výzvou!

Po příjezdu přišla první studená sprcha - povrch úplně na hovno. Rozjezd byl z velký části z kostek a zbytek nepříjemná škrábačka, na kterou prostě nechceš spadnout. Odraz i dopad dřevěný prkna transfer byl něco přes metr do dálky. Jako bych Honzu neznal...se slovy - " já věděl, že ten dopad bude na hovno, tak jsem tu včera byl a přivezl jsem si desku na dopad" ??... Přivezl si dvoumetrovou desku na dopad? Musel s ní ujet asi 3km - blázen.

Usmrkaná deska ze křoví pomohla a spot byl najednou použitelnej.

Hecovali se s Davidem Blahou, kterej vracel hned po něm ollie. Já jsem byl celkem vystresovanej z toho, že furt musím chodit do kolejí...je tam sice vidět hodně daleko, ale i tak ten pocit je nic moc.

Do pár pokusů tam přiletěl i heel flip - viz. video.

Fotka heel flipu se Honzovi moc nelíbila...někdy mi do toho až moc kecá a v tomhle případě můžu říct, že byla by velká škoda jí neukázat světu.

Asi po týdnu jsem jí jen tak ze zvědavosti hodil na facebook, kde okamžitě sklidila velkej ohlas, props od lidí za spot i trick a rázem se na flickru strhla lavina favorites od ostatních fotografů, fakt jsem to nechápal. Fotka, která měla jít původně do světa digitálního odpadu se stala jednou z mých zatím nejoblíbenějších mezi lidmi.
Po nějaký době jsme se tam vrátili zpět a Honza vrátil fs flip! Vzali jsme i Tomáše Javůrka, kterej završil perfektním 360 flipem.

Rozhodně si myslím, že tenhle spot nepatří k nejlehčím a chvílema kluky dost potrápil. Hlavně, když při druhým focení chyběla Honzova deska.

Honza Malý - fs flip

Napsal 30. ledna 2014 Michal Jirák

comments powered by Disqus