Na úvod bych vám chtěl pravidelně předkládat hudbu, která mi zrovna hraje v hlavě, protože jí považuju za důležitou součást jak mého života, tak sportů, které mám rád a bývá mi i inspirací. Takže se pohodlně usaďte, pusťte play a doufám, že se vám tu bude líbit. 

S Martinem jsme se nedávno domluvili, že spolu zkusíme něco vytvořit až budeme mít oba čas. To byl ale bohužel kámen úrazu. Martin je dost zaneprázdněný školou a domluvit se na termínu byl celkem problém.

 Nakonec jsme se sešli na první sešn aspoň ve skateparku ve Strašnicích. Byl jsem tam poprvé a vlastně to paradoxně bylo i moje první focení skejtů vůbec, navíc pořád s berlema. Podle toho to taky vypadalo, ale aspoň něco vzniklo. Na malý výběr se můžete podívat.

 Těšil jsem se tedy na další termín. Nějakou dobu jsem měl jeden spot vytipovaný, takže na další sešn jsem se snažil Martina nalákat tam. Bylo mi ale jasné, že ho moc bavit nebude, protože to je čistě o tricích na rovině, navíc na zámkovce. Po nějaké době jsem ho konečně odtrhnul od učení aspoň na dvě hodinky a šli jsme na to. Měl jsem vymyšlené dvě konkrétní trikové fotky, které jsem chtěl zkusit a zbytek jsem chtěl nechat náhodě.

Nevím jak to dělám a už se tomu ani nedivím, ale když se mi může něco podělat, tak se to nepodělá, ale přímo pose*e. V poslední době mám pravidelně problém s odpalovači blesků. Tentokrát jsem fotil jen na kompakt, ke kterému mám levné číny a u nich většinou jeden přijímač neodpaloval. Zjevně mě tedy čeká nová investice. Čím víc vynechával, tím víc jsem byl nervní. Musel jsem pořád pajdat sem tam a to mi zrovna moc klidu nedodalo. Nakonec jsme po dlouhé době jakžtakž dokončili první fotku, ale představa byla trochu jiná a nadšený z toho zrovna nejsem.

Tu druhou jsme rovnou vynechali a pak už to bylo klasicky o improvizaci se světlem, které k nám sem tam pronikalo.

Pak jsme ještě zkusili pár portrétů a zhruba po dvou hodinách jsme to ukončili, dali si pět a rozjeli se k domovům.

Jednou si holt nahoře

A jednou dole.

Doufám, že se nám brzy podaří se zase sejít a obejde se to už bez problémů a přinesem si domů kvalitní materiál a zážitky jen ty pozitivní.

Napsal 2.února 2014 Milan Tykal

comments powered by Disqus