Zvoní telefon, říkám si jen "kdo zas kurva..." ...Mrknu na to, volá mi Dan Miler a už jen to je záruka super nápadu. Zvedám a hned se mi potvrzuje, co jsem čekal! "Čau Járo, hele teď jsem byl s Márou Křížem a postavili jsme pár věcí, měl by jsi čas jít něco cvaknout?" Večer jsem měl na mailu fotky ze spotu. Byl jsem uplně na větvi, jak to kluci skvěle připravili. A nadšenej jsem souhlasil!

Hned z první jsem souhlasil, že je skvělý, když se vymyslí něco jiného než klasický dirty. O to zajimavěji to znělo, když z Dana vypadlo, že se budou roztahovat na Márově krosce! S klukama skvělá domluva, vše připravený, jen jsme čekali až se počasí přestane uplně srát (je uplně jasný, že jsme chtěli v půlce ledna krásně teplo a sluníčko). Celý to klaplo až po měsíci, kdy išla karta a vše se povedlo.

Kluci připravlili 4 spoty, ale kvůli blbému rozjezdu (pískovo hlínový povrch hrozně zpomaloval, ale když se tam zasekla 3jka, tak to byla ta optimální rychlost) se dal jezdit jen menší gap přes cestu a pak drop, kde nebylo motorky potřeba. Pár pokusů na to vychytat rychlost a pak už tam kluci posílali.

Fotil jsem na Fuji x100 a Márův drop na Nikon d7000 + tokina 11-16, blesky žádný, protože bylo pořád hodně světla, já mám jen dva malé flashe, tak nebyla šance to přepálit.

Mára:

Tenhle spot se je na místě kam jezdím na motocross. Už poprvé co jsem tam dojel s motorku jsem si řekl, že by to bylo super tam něco vymyslet. Nějak jsem na to zapoměl a neřešil to. Po vánocích jsem oprášil motorku a šel ji prohnat a to jsem si vzpomněl, že tam něco chceme nahecovat.

Řekl jsem parťákovi Danovi a jeden den jsme naběhli s lopatama. Až bylo postaveno, tak jsme začali řešit jak se vlastně budeme rozjíždět a jak to bude držet pohromadě, když je to všechno z písku. Druhej den jsme na spot naběhli s cementem, na odpaly dali trochu písku s cementem a vodou a čekali co se stane. Večer jsem naběhl do dílny, vzal s sebou motorku a přidělal na ni lano s madlem, protože to byla jedinná rozumná varianta jak se na to rozjet.

Na focení jsme byli domluvení, ale počásko pořád nepřálo... Chcalo, chcalo a chcalo – co taky chceš v prosinci, aby sněžilo nebo co?! Po měsíci se ke mě dostalo že by jsme mohli jít fotit. Jak jsem se to dozvěděl, hned jsem se urval z práce, nandal chrániče a šli jsme na to. První rozjezdy za motorkou byli zajímavý, nevěděl jsi jak si namotat madlo do ruk a na řidítka, nebyla rychlost... Ale trojka a půl plynu byla ta správná rychlost a všechno klapalo jak hodinky.

Každej jsme si tam poslali pár triků, skvělě si to užili a museli jsme každej švihat po svým, protože jsmě měli další plány. Bylo to super, líbilo se mi to! Určitě super zkušenost a už mám pomalu další plány co bychom dál vymysleli.

Napsal 15. ledna 2014 Jara Sijka

comments powered by Disqus