Uběhla delší doba než bych si přál a mám tu konečně zase další článek. Na svojí pravidelnou hudební vložku na začátek jsem za tu dobu  naštěstí nezapomněl, takže pusť tam ten beat, hej, a zkuste si následující fotky užít tak jako já si to užíval při jejich pořizování.

 Do téhle haly jsem se dostal náhodou přes Majkla Jiráka, který tam se svojí partou už nějaký ty hodnoty vytvářel. Mě to místo už z jeho fotek hodně nadchlo, takže jsem neměl nad čím moc přemýšlet a těšil jsem se, jestli je to tam opravdu tak temný, jak to vypadá, a jak mám v poslední době rád.

 No, samozřejmě jsem byl nadšenej, podrobnosti se už ale dozvíte od povolanějších.

  Pavel Hruška, hlavní šéfik:

 Všechno to začalo tak, že jsem se narodil do Vysočan, poblíž dnešních polorozpadlých hal bývalého ČKD.

 Chodím tam denně se psem a dívám se jak ta hala chátrá. A letos na jaře, když jsem se rozhodl oprášit svůj skejtovej um, jsem se tam šel podívat a když jsem viděl ten povrch, tak jsem v tom viděl určitej potenciál. Jo jasně byl tam bordel jako kráva, všude tuna prachu, sutě, skla, birdshitu, ale nebáli jsme se toho a vzali jsme s přítelkyní do ruky košťata a začali jsme vymetat ten bordel.

 Po vymetení jsme se projeli a mě napadlo, proč si nepostavit DYI skatepark. Majitel a hlídač neměli námitek proti mé myšlence a tak se začal plán realizovat. První překážky byly polejam, grindbox a mramorovej schod. Pak následovala skočka a začali jsme stavět rádius.

Tímto bych chtěl poděkovat klukům, kteří přidali ruku k dílu a zamakali na našem společnym projektu. Jmenovitě Záhul, Edit Lee, Lukáš Mesr, Vít Kocman, Tomáš Barták, Mexiko, Filip Kocábek, Honza Malý, Dan Heto, Michal Jirák, Miloš Cibulec, Jarda Ferenc, Michal Shiva, Filip Majtán.

Dík Hrůša

Záhul

  Michal Jirák:

 O hale jsem se poprvý dozvěděl od Pavla Hrušky, kterej o ní pořád v parku básnil. Hrozně chtěl, abych se tam s ním šel podívat a zaskejtovat si. Nejdřív se mi moc nechtělo, ale byla by chyba, kdybych se tam nešel podívat. Tahle místa mě odjakživa lákala. Když jsem tam přišel poprvý, dejchlo to na mě zvláštní atmosférou, která se těžko popisuje. Možná bych použil slovo "EPICKÝ", jestli to není moc hipsterský.

 Pavel má tohle místo jako druhej domov, je to takový jeho dítě, o který se stará. Od doby co halu objevil, tam udělal za pomoci pár kámošů obrovskej kus práce, kterej bych nezáviděl nikomu. Dostat z podlahy doslova kila prachu, postavit tam jezditelný překážky je podle mě hodně úctyhodný dílo. Když jsem vždycky viděl, jak se z haly vrací do skateparku špinavej až za ušima, bylo mi jasný, že zase tvořil nějaký pecky na hale.

 Tenhle týpek je pro mě obrovský překvapení a nikdy bych nečekal, že takový lidi jako on existujou. Je to jeden z těch, o kom se člověk nebojí říct, že je pravej srdcař. Týpek, co do skateparku nosí koště. Navoskuje ti překážku, když řveš že nejede. Přiběhne ti na pomoc, když si dáš hroznou. A prostě dělá pro lidi věci, který nikdo jinej neudělá. Takový ty věci navíc, který osobně já hrozně oceňuju. Až je chvílema divný, kde se v něm ta energie a vždycky pozitivní myšlení bere. To bych taky bral, a jak!

  Tomáš Barták:

 Skejtování nejlepší, nejlepší ghetto místo, díky mému kámošovi Pavlovi! Máme tenhle spot a můžeme stavět a jezdit co to jde, focení s tebou bylo super, počasí vyšlo jak mělo.

 Mám radost z toho ollie přes díru, protože to byl vážně dirt a zima a tma :DD

Prostě ghetto spot jak má být, jinak díky i Michalovi za spolupráci!

Napsal 4.listopadu Milan Tykal

comments powered by Disqus