S Danem a Márou to začíná vždycky stejně. Zvoní mobil, vidím Danovo jméno... Už to mi stačí a vím, že zas mají nějákej nápad.

„Čau Jaro, hele mám pro tebe takovej návrh...“ To už je hned jasný, že ti dva magoři mají zas něco šíleného. Za moment zjišťuju, že kluci v Bastr dirtparku slaví čarodky a na big airu si postavili svojí malou hranici, kterou chcou odpálit a něco přes ní dát.

Na nic se už ani neptám, volám Kubovi Laššovi, jestli by se mnou nejel mrknout a něco natočit. Berem věci a pálíme za klukama do Bástru. Fásnul jsem novej Fuji x100s black edition, takže jeho křest ohněm byl stylovej!

 

Když dojedem tak vidíme na hraně dopadu hranici v dobrých 2.5m. To jak vidíš, to ti hned zvedne náladu, protože to fakt malý není! Kluci hodí na kládu koberec, zlijou ho benálem jak se sluší a patří, hlavně aby to bylo co nejmíň bezpečný a zapálí to. Za což obrovskej dík Adamovi s Ondrovou, já bych u toho vzplanout nechtěl hehe.

Kvůli světlu a velkýmu hecu proběhly jen 3 pokusy, což se nemůže nikdo ani divit! Ale i to nám stačilo, aby všechno klaplo. Dan tam poslal první testovací frontlip. Druhej už tam bez respektu narval frontflip nohand!

A hned mu Mára kryl záda se svým tailwhipem.

Disco:

Tenhle počin jsem měl v hlavě už nějakou dobu, dlouho mi nedal spát. Nedávno jsem se s Jarou potkal pod skokem a řekl mu svou představu. Bohužel utopická představa v podobě zapáleného kříže a mě vzhůru nohama ve v frontflip nohandu, vypadající jako krucifix se ne vždy povede převést do reálné podoby. Plán byl jasnej a Jara hrál stejnou notu. Impulz k realizaci nastal až v okamžiku, kdy jsme se s bandou dostali do soutěže 7 DAYZ a bylo zapotřebí vytáhnout nějaký to eso z rukávu. Protože byl rozpočet staženej na minimum, změnila se představa z krucifixu na klasickou dřevenou kozu. Stromy jsme pokáceli v lese a za pomocí Damjanovy Octavky dovezli k Big airu. Naneštěstí stavba si vzala dost času a než se umoudřilo i počasí o lomených řidítkách nemluvě, nastal den odevzdání videa. Což nás donutilo zapálit kozu přes den. To nevytvořilo potřebný efekt... Do videa jsme záběr použili, ale já veděl, že čas na kvalitní focení ješte přijde. Následující den vyšel uplnou náhodou na palení čarodějnic a to si říká o nějakej ten oheň. Na místo jsem přijel jako vždy včas, takže už se pomalu smrákalo a nezbylo moc času na rozježdení. V zápětí přijel i Jara s Kubou... Světlo bylo neuprosný takže jakmile se nachystala technika a koza se prolila benzínem, šli jsme hned natvrdo. Kanistr s třema litrama 95 nás limitovala na 3 pokusy - který jsme tam narvali a padlo to!

Mára:

Tentokrát ani nevím jak to vzniklo. Měli jsme točit video a nějak jsme se hecli k tomuhle. Disco brácha se domluvil s Jarou - ten byl klasicky pro! Po celým dnu v práci jsem byl slušně unavenej, ale šel jsem se projet. Dojel Dáňa se slovama: "Jara je tu za deset minut a jdem na to". Posbíral jsem poslední síly. Dan zarval brutálního frantu a já jel hned za ním. Po cestě k odrazu jsem přemýšlel jestli to vůbec přeskočím nebo shořím. Vůbec jsem nevěděl co tam vyzvu, na odrazu jsem si řekl, že udělám tailwhip. Před dopadem jsem si to rozmyslel a zahodil. Druhej pokus byl dobrej, ale na dopadu mi sjely nohy, přised jsem si zadní kolo a šel k zemi. Rozdil jsem se jak debil, ale za tu fotku to stálo!

Napsal 5. května 2014 Jara Sijka

comments powered by Disqus