Tenhle nápad jsem měl v hlavě už delší dobu, asi tak dlouho, že jsem na něj klasicky zapomněl. Když jsem se vrátil z Kanady a dostal kruté K.O. realitou, musel jsem jít vyfotit něco jiného, než na co jsem zvyklej a vzpomněl jsem si na tenhle úlet.

Domluvil jsem se s Petrem Veselým / Funstorm, Emerica, Eina. Kterému jsem řekl, že chci vyfotit něco jiného a víc než o ježdění půjde o milion pokusů a možná z toho nic být nemusí – k čemuž jsme vůbec neměli daleko, teda respektivě já! Petr to vzal sportovně a souhlasil, že ho můžu pořádně nechat potrápit. Díky!

Nejvíc mi pomohli fellaz, za což jim patří obrovskej dík! Filip, kterej nám nejvíc luxusně dovezl generátor, Laššo půjčil světla, Domino byl nejlepší model na moje předostřování a Martin http://instagram.com/girlswithoutclothes udělal pár backstage fotek! 

Petr:

"Tuhle fotku jsme s Jarem plánovali už delší dobu, ale pokaždé nám do toho něco vlezlo. Buď to byla technika, počasí nebo nějaká ta kalba hehe. Ze startu se to Jarovi furt sralo a nechtělo nás to vůbec pustit. Naštěstí jsem s bs tailem neměl žádný problém, tak jsme dali dost pokusů, než si Jara vyměnil foťák za jinej. A po pár dalších už byla fotka na světě. Moc mě to bavilo a byla to skvělá zkušenost! Dík Jarovi, že si vybral zrovna mě a doufám, že zas něco v brzé době podnikneme."

Nejdřív jsem fotil na Nikon D7000 + Tokina 11-16 2.8. Hned to zkrátím, protože ten vergl nefungoval jak měl! Petr tam sázel marně x pokusů bs tailu, kterej měl totál na litry a posílal ho tam snad na každej. Já už jsem z toho byl docela vynervenej, že to nejde vyfotit. Furt se něco sralo, ale totál nesmyslně, na stejný nastavení z toho padaly uplně jiné fotky.

Najednou za sebou slyším Lašša "hej bro, vyjebej se na to a vem si x100." "Oukej, seru na to! Kde mám bágl?" Musel jsem změnit kompozici, kterou jsem měl promyšlenou jinak, ale nedalo se nic dělat. Stačí ti, že s Fuji jsme to dali na 5tej pokus?! 2 blesky na 1/1 z pravé strany. Fujifilm x100 čas 1s, f16, iso 100 a zaplej ND filtr (nejlepší věc!), kterej má x100 v sobě zabudovanej. Svítíli jsme 3ma světlama, které napájel generátor.

Napsal 12. března 2014 Jara Sijka

comments powered by Disqus