Pěkný počasí letos přišlo ještě dřív, než loni. Domluvili jsme se s Tomem Kulajou, za kterým jezdím do Uherského Brodu, že se u něj zase stavím a uděláme nějaký záběry, fotky. V plánu byla letos i Vídeň, do který je to autem z Brodu asi dvě hodiny cesty. Shodou okolností tam mám i kamarády Rakušáky, takže jsem byl fakt nadšenej, že je po dlouhý době zase uvidím. V článku je pár fotek od Tomáše, zbytek je ode mě.

Po Brodě jsme se projížděli dva dny. První den jsme fotili až večer na vysoký iso, u první fotky Canon 6D a iso 25600, u druhé Canon 7D a iso 12800. Přes den to bylo spíš o natáčení do mýho novýho videa, ale Tomovi jsem ve skateparku vyfotil ollie přes vysokou lavičku!

Oba jsme byli hladoví po fotkách a záběrech, až se nám to druhej den ve Vídni vymstilo, protože jsme nemohli ráno skoro chodit, když prostě jezdíš celej den, nic nejíš a šlapeš do toho jak svině jinak to nejde! Před spaním jsme dali ještě chvíli na noťasu s milou a věrnou společnicí Míšou.

Další den nás teda čekalo vstávání hodně brzy. Cestou jsme ještě nabrali dva felláky - Aleše Ježe a George Miroše. Zároveň dorazil i Kuba Skalka. S Rakušákama jsme dali sraz u Donnau Insel, což je celkem známej spot pod mostem. Tam jsme chvíli pojezdili a pak jsme se přesunuli na perfektní mramorovou lavičku v centru Vídně, kde jsme udělali pár fotek. Zajímalo by mě, jak dlouho by asi vydržela v Praze...

Padlo dost triků, kluci něco natočili a bylo na čase se posunout na další spot. Triky na fotkách : René Sturm - bs smith grind a bs blunt slide, 4., 5. George Miroš - noseblunt, bs tail slide, 6. Kuba Skalka - fs nosegrind, 7. Jan Zurek - bs hugo, 8. Aleš Jež - nollie 5-0 to manual flip out!

Přesuny po spotech ve Vídni byly dost zajímavý, nejdřív busem, kde jsme si chtěli koupit jízdenky, ale když nás řidič viděl řekl jen "ride free" , haha! Pak jsme jeli metrem na černo, všichni stažený prdele, aby nás nechytli a mám pocit, že by to bylo kurevsky drahý! Čekala na nás perfektní zíďka ze šesti.

Padly dobrý triky, Aleš vyhecoval fs fajvo a nosegrind, Honza Zurek udělal bs fajvo a René fs smith. Respekt všem zúčastněným, na tý hraně prostě jezdit nechceš, je kulatá jak rail!

Přesunuli jsme se po tomhle spotu do nádhernýho parku, kterej mi trochu připomněl central park v NYC. Takový menší plíce Vídně. Na tomhle spotě byl parádní manual spot, kde jsme s Alešem natočili sérku. Zůstali jsme tam až do večera a cestou k autu jsme objevili Čínu uprostřed Rakouska.

Poslední den mého výletu se nesl celkem v poklidným duchu. Ráno mi Tom vyfotil, jak mě táhne vznášedlo na špagátku na skejtu, to byla fakt prdel. Na chvíli jsme zašli ještě do skateparku, kde se ještě povedl vyfotit switch fs heel. Pak už mě čekal vlak a téměř čtyřhodinová cesta domů.

Kdybych to měl shrnout, tak výlet to byl skvělej, odvezl jsem si spoustu zážitků, který tady všechny ani nedokážu vypsat. Cestování, ať už je to kamkoliv je nejlepší věc, která může být. Nikdo ti to nevezme a zkušenosti, lidi a vzpomínky se nedaj nikde koupit! Musím hlavně pochválit kluky z Moravy, protože s nimi se fakt jezdí dobře. Nerad bych se nějak dotknul lidí od nás. Mám tu pár dobrejch kamarádů, kteří se mnou jezdí a mám je nejradši, ale zbytek bych radši neznal. Přijde mi, že ti lidi tam jsou prostě míň zkažení, jak tady u nás a je to hrozně znát. U Rakušáků je to úplně stejný a když tě každej z nich obejme, protože tě rád vidí, ne protože je třeba přihřátej, nebo tak něco, je to prostě nejlepší FEELING vůbec.

Napsal 14.dubna 2014 Michal Jirák

comments powered by Disqus

Další galerie