Už jsem dlouho potřeboval vypadnout ze stereotypu a někam se podívat. David Petr, kamarád, kterýho znám od malinka pořád jezdí někam surfovat a letos měl v plánu Portugalsko - město Peniche, který leží na pobřeží Atlantiku. S mou holkou Klárkou jsme neváhali, koupili letenky a vyrazili.

S Davidem ještě jel jeho kámoš ze Slovinska, Luka. V plánu byl hlavně surfing, kterej jsem nikdy v životě nezkoušel. Surfy jsme si s Klárkou půjčili a šli na to. První dny jsou fakt o tom, se vůbec naučit pádlovat tak, aby člověk z prkna nepadal, dostal se za vlny a vybral si tu správnou. Vstávání je na řadě až po delší době a zas tak jednoduchý, jak se to může zdát to není. A jo, poslední den jsem už právoplatně sjel 3 vlny.

Portugalsko je krásný. Konkrétně Peniche, který je z jedný strany lemovaný vysokými útesy a z druhý strany dlouhými písečnými plážemi, to je paráda. Udělali jsme si i výlet do hlavního města Lisabonu, ten je taky super, fotky z něj určitě poznáte. Nechám tentokrát promluvit fotky a ostatní účastníky zájezdu, aby to bylo trošku z jinýho pohledu a nechám si pár slov na konec.

Luka : like always for me surfing was a great time. Each second in the see you are fighting to catch a wave, everytime i give my everything and the times i catch a nice wave – feels so awesome. So awesome you want to do it again and again! But wouldnt be so great, if you are not surfing with friends (my dearest friend David, and all others i met on the way Michal, Kočka, Karel, Lucie, all guys from slovenian surf camp! Portugese girls we get to know on the beach and so on. We played football and volleball with them on the beach, going out, walking around, climbing, see diving, and the most important eating! If i would have to describe with one word my holidays in Peniche, it would be Cookies! We ate like one kilo of them everday! ))

David : jak říkal Luka, bylo to fakt supr. Vlny, pláž, sluníčko, pohoda. Ale nejdůležitější je s kým ten čas trávíš. Není nic lepšího, než čekat s kámošem na line-upu na svoji vlnu, navzájem se povzbuzovat, chytit nádhernou vlnu, projet ji po celý dýlce, a sledovat úsměv a palec nahoru od tvýho kámoše. Není to čistě jen o surfingu, ale hlavně o tom, s jakejma lidma ten zážitek sdílíš. A to se letos opravdu povedlo. Sešla se nas tam fakt skvělá partička. Myslim, že jsme si to všichni užili, ať už surfování, potápění, výlety, nebo jen procházky po Peniche. Takže díky všem za tenhle trip a doufám, že nejdýl za rok zase něco uskutečníme!!

Klára : Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla jet surfovat k oceánu s partou kluků, vychutnávat si sluníčko namíchané s oceánským větrem a nechat se zaplavovat proudy vln. Představu písečných pláží plných surfařů jsem znala jen z filmů a sjíždět vlny, které člověka někdy smetou jak smítko, mě vůbec nelákalo. Až přišla nabídka od Dejva, a hlavně nadšení Michala, kterou jsem nemohla a ani nechtěla odmítnout. Portugalsko mě lákalo i přesto, že jsem věděla, že ze mě profi surfařka nebude, ale už jen možnost si zkusit něco, k čemu se člověk jen tak nedostane, byla výzva. Surfování vypadá nejdřív trochu složitě a nepochopitelně, ale po základním výcviku a pokynech zkušených coachů Dejva a Luky, jsem se dokonce i já postavila, a to je co říct. Co mě však zaujalo nejvíc, kromě příjemného města a lidí, zmiňovaných cookies a hromad palačinek k večeři, bylo to, jak si Luka vychutnával každé sousto jeho vegetariánského jídla a pěkně si pomlaskával. Prostě pohodový trip s maximálním nasazením ve všem!

Za mě : celej výlet jsme si užili na max. Nebylo to žádný flákání, denně skoro 15km na kole s bagáží na pláž a zpět se surfem v ruce, sranda. Kluci byli perfektní a myslím, že jakmile pojedou zas, tak nebudu váhat! Portugalsko bych doporučil každýmu, kdo chce vypadnout někam za surfingem a pěkným prostředím. Ceny potravin se pohybují hodně podobně, jako u nás, takže nebudete čumět, jako my v Ženevě, že meníčko v BK stojí 450korun :) Peace

Napsal dne 19.září 2014 Michal Jirák

comments powered by Disqus

Další galerie