Byla 1 ráno, už jsem se chystal jít spát. Na fb mi napsal Honza Malý, že byl teď v noci na streetu a že prej nejlepší. Moje odpověď bylo jen jedno slovo - "nabíháme"? Hodil jsem foťák do batohu, skejta pod nohy a jel za Honzou.

360 flip na přechodu v cca půl 2 ráno

První zastávka na fotku byla na mega osvíceným přechodu kousek od srazu. Fotil jsem z nadhledu, aby byla vidět ulice a trik co nejvíc vyniknul pod světly lamp. Nikdy jsem takhle v noci nebyl fotit ani jezdit, je supr, jak je všude prázdno, ticho....ale na všechny triky máte vždycky jen chvilku, protože to dělá příšernej kravál.

mystery man and the moon

Původní plán byl dostat se na začátek Letňan a pak si dát streetem kopec až dolů. Jenže....měli jsme s Honzou oba náladu jít dál, tak jsme chvílema jeli po prázdný silnici, chvílema jen šli a kecali. Najednou jsme byli o 2km dál na Proseku. Tady jsem si všiml pěkně osvícený scény, kam se dal zapojit i měsíc, což se mi dost líbí.

Varial heelflip ze zíďky na Proseku

O pár desítek metrů dál jsme se dostali k velkýmu areálu, kde je tahle pěkná zíďka na skákání. Honza udělal úplně nerozježděnej varheel a šli jsme dál. Škoda, že mě nenechal securiťák fotit skrz sklo z recepce, bývalo by to vypadalo dobře, ale alepoň takhle.

Honza :

Měl jsem zkouškové období, neměl jsem čas skejtovat. Chvílema jsem vzal skate a prostě vypadnul ven, abych si provětral hlavu. Nejradši s prázdnýma kapsama, bez mobilu, dokladů, klíčů, jen skate a já. Po jednom večerním pojezdu jsem napsal Michalovi do chatu, že je škoda, že se mnou nebyl. On na to, že nabíháme, tak jsme naběhli znova. Nečekal jsem, že vezme foťák, ikdyž mě to napadnout mohlo. Jezdili jsme asi 3 hodiny, občas něco vyfotili, bylo teplo, hlavně klid a nikde nikdo. Užil jsem si to.

Crooked grind na railu na Proseku

Přes silnici od posledního spotu je suprovej rail u zdi. Ve dne se tam sotva dá jezdit, protože je přímo na parkovišti. Teď to bylo perfektní. Během chvíle padnul crooked, kterej je nejspíš prvním trikem, který na tom railu kdo dělal. Po tomhle už jsme se rozhodli jít domů. Přece jen už byly 3 hodiny ráno a oba jsme byli už docela rozbitý. Za tuhle spontánní akci jsem hrozně rád. Odnesl jsem si super zážitek, nový fotky a viděl ulice v trochu jiným světle, než obvykle.

Napsal dne 22.6. 2014 Michal Jirák

comments powered by Disqus

Další galerie