Stejně tak, jako letos i loni jsem trávil pár měsíců v roce v Anglii,to samo o sobě zas tak zajímavé neni, ale pokud příjde na domlouvání surf tripu věci se tak trochu mění a věř mi že na tohle NE říct nemůžeš. Jelikož se jednalo, jak jsem se později dozvěděl o jeden z nejzajímavějších spotů v Evropě, mám tak trochu potřebu se o to s váma podělit.

Sennen je úžasné místo, nachází se v části zvané Cornwall na samotném konci Anglie, je to ten cíp nahoře nad Francií, kam je to co by si truckem dohodil. Ráj pro krajinářskou fotku a ještě větší ráj pro surfaře. Vlny choděj 400 dnů v roce a pokud vychytáš počasí,

tak se ocitneš v ráji, jako se stalo nám. Přijedem,chčije, fouká, zima, blesky, hromy no prostě hnus, že by si trestance nevyhnal. Nás to ovšem nezastavuje vzhledem k tomu, že nějakej chytrej chlapík vymyslel neopren, než si ho stihnem navlíct a pujčit si surf, tak

mraky začnou ustupovat a do dalších 20 minut sunshine jak hovado. Přesně takhle jak přes kopírák je to další tři dny, nepochopíš.

Nočního života jsme si mnoho neužili vzhledem k velké únavě po celodením topení se ve vlnách oceánu, ale přece jenom jsme zvládli ochutnat místní pivo, na které jsou Cornwallští lidé docela hrdí. Bydleli jsme u Darena v surflodge, místního blázna...museli byste vidět a slyšet, abyste pochopili....starší týpek a jeho poblázněná přítelkyně. Povídáme Daren, ty jsi táta jo? A kolik máš dětí? Odpověď tě rozseká, prej nevim, asi jednoho kluka a dvě holky, nebo tak nějak. Kolik jim je, jestli si dobře vzpomínám, tak za celej večer nedal dohromady:). Jinak relativně pohostinnej, až na celkem drahý ubytko. Nosil nám to místní pivo, jenže stejně to dělal jen proto, aby si zamachroval, že tam vařej skvost. Chudák asi netuší, kde se nachází Česká republika a už vůbec ne, kde je Plzeń. Příště mu musim jedno dovíst, aby pochopil, co jsou češi a jejich pivo zač :).

Pokud přijedete bez výbavy, myslim tim prkno a neopren, tak jste úplně v pohodě, protože za to ranec nenecháte. Jestli dobře vzpomínám, stálo nás to asi 15liber na celej den, těžká pohoda. Poslední den jsme to měli za deset. Malej obchůdek včetně půjčovny a surf school, kde když se domluvíš na druhej den, že příjdeš pro věci v devět ráno, tak v podstatě v 9 stačí vstávat. Jinak můžeš najivně stepovat před krámem další hoďku, což se na druhou stranu dá využít na rozcvičku:). Moje přítelkyně našemu malýmu Aďoj zaplatila instruktora, přesně toho co přišel o hodinu pozdějc. Hodně laxní týpek, od pohledu pohodář, nicméně o kvalitní hodině nejni pochyb. Jak později zjišťuju, Anglickej profík Seb Smart je celkem našlapanej chlapík.

Surfařská sezóna tu začíná na podzim, tušim říjen, listopad. My jsme se do Sennenu přijeli kouknout koncem října, prej je v tu dobu i voda nejteplejší, což jsme samozřejmně museli zkusit na vlastní kůži. Bez neopráče podotýkám, že zrovna foukalo, poprchávalo a bylo tak kolem 15 stupňů. Chtělo to pořádnej kus odvahy, byl jsem na svůj hrdinskej čin patřičně pyšnej. Když jsem měl opravdu dost a běžel se osušit, přítelkyně na mě volá "a co Aďa ten tu brečí že chce s tebou". No, takže jsem musel ještě jednou a Aďa měl pak alespoň důvod proč brečet :).  Podotýkám, že mu v tu dobu byly čerstvě čtyři roky, je to pankáč ten kluk. Co se týče přírody, jak už jsem psal ráj na zemi. O zajímavé pohledy se postaraj útesy, z kterých můžeš pozorovat, jak širokej oceán, tak surfaře, jak se perou s vlnama. Celkem malá vesnička s úžasnejma západam slunce. Sedíš na útesu, kocháš se a vlastně už ani nic jiného nepotřebuješ. Jestli jsem vás naladil na surfovou náladu a přemýšlíte kam jet, tak nepřemýšlejte. Měli byste místní surf atmosféru okusit. Třeba se tam potkáme, mám tohle místo v srdci a vždycky budu mít. Budu se tam určitě vracet.

See ya in the ocean.

Napsal dne 13.7.2014 Karvay David

Další galerie