Jednoho krásnýho dne přijdu na fejsbůček a blikne mi tam zpráva od dobrýho kámoše Kamila Zachara, že prej jedou s jejich partou do Berlína. Jestli prej nechci jet taky....no...neváhal jsem ani minutu....

V sestavě já, Kamil Zachar, Kuba Moucha, Martin Chaloupka a Ervín Musil jsme před dvěma týdny vyrazili vstříc metropoli Berlín. Celej trip se nesl v pohodovým duchu, neměli jsme ani v plánu něco hrotit. Jeli jsme poznat nový město, lidi a mrknout na známý spoty, který známe z videí. Ve článku najdete fotky z nejznámějších skate spotů v Berlíně ode mě a od Kamila Zachara. Aby jste se nedivili, proč je půlka fotek tak divně rozmazaných, tak jsem od Milana ze Storyofshot dostal na vyzkoušení Canon TS-E ( tit-shift ) objektiv a tak trochu jsme s tím fotili pořád. Díky Milane

První spot, na kterým Martin Chaloupka prostě trval byla "empty fountain". Řada skejtrů si vzpomene na video Pretty Sweet, kde dělá Sean Malto kickflip in, 360pop out a fs in a ss bs kick out. Cestou jsme ten spot řešili jak svině. Někdo říkal, že je to v pohodě a dá se to, někdo zas, že je to blbost a že je to dlouhý jak dement. No, druhej odhad byl docela správnej. Martin málem udělal na první ollie dovnitř...jenže. Na odrazu spára, gap jak prase a uprostřed fontány jakejsi kovovej penis, kterej chtěl ztrestat každýho, kdo do kašny bude skákat. Po pár pokusech si o něj Martin dal docela nepříjemnou do loktu a srali jsme na to, ještě mu skejt vyletěl do ulice a přejelo mu ho auto...dobrej začátek tripu, ne?

Následoval odjezd na hotel, kde jsme vyhodili věci a jeli streetem na další spoty do centra. V plánu byla "long ledge". Na fotce pěkně vypadající spotík, až do chvíle, než jsme tam dorazili. Jako ledge super, až na to, že jediný co, tak se dalo skákat dolu. Měla necelej metr, takže dost bezcenný. Udělali jsme alespoň nějakou flipovou fotku, Martin olliečko a Kuba fs bor výtrh na shnilý lavičce opodál.

Přesun na další spot, kterej byl zbouranej nás vyslal rovnou na Berlínský hlavní nádraží, kde jsme cvakli pár kravin. Bylo dost dobrý světlo, tak jsme se spokojili i s fotkami triků na zemi a jednou skupinovkou.

Následoval pěknej park vedle Bundeskanzleramt, kterej měl celej povrch z mramoru, sice nikde ani překážka, ale jezdilo se tam nejlíp. Toho pěknýho místa jsme využili pro pár fotek s Martinem.

Ervín šel shánět nějaký zelený listí a přinesl sebou i tip na další spot. Alexanderplatz - neznámější náměstí v Berlíně. Spot super, dost schodů za sebou, všude zíďky a tak. Jenže...všude kamínky, o který ses byl schopnej seknout 3x na metru, takže na hovno. Další věc...lidi, co na tom místě zevlili. Trochu jak bys přišel na nějakej punk-rock-deathmetalo-emo sraz. No a se skejtem v ruce a rovnym kšiltem se tam člověk moc necejtil jako mezi svejma.

Přímo u Alexanderplatz je i vysoká televizní věž Berliner Fernsehturm. Pod ní se tyčí obrovskej bank, na kterým jsem nebyl schopnej udělat ani bs flip. O to víc nechápu, jak Lizard King mohl udělat kickflip z tailstopu z toho zábradlí nahoře, to je fakt úlet.

když se to nezdá, je to kurevsky nakoplý, snad víc jak dangerbank na štváně. Někdo jinej by to určitě dal, ale já na to už neměl nervy. Fotku bs flipu si tu dávám, protože jsem kvůli ní zničil dva dny jetej skejt Almost, kurva !

Berlínský stravování vypadlo asi tak, že pizza, BK, ale nejčasteji kebab od Turka poblíž hotelu. Ten byl nejvíc. Kluků specialita byla cola za 3,20 EUR....s Ervínem jsme si z kluků dělali prdel, že měli loka za dvacku.

Když se setmělo, naběhl jsem ještě udělat pár fotek největšího kostela v Berlín - "Berliner Dom". Tyhle fotky prostě chceš, ikdyž jsem kluky asi sral, protože jsem na čtvrt hodiny zmizel a šel si tu krásu nafotit.

V podstatě jsme půl dne šli po spotech a neuvědomili jsme si, že jsme docela daleko od hotelu. Kamil zchecknul skrz svou zázračnou wifi krabičku mapu a byli jsme hodinu a půl pěšky od hotelu. Všichni to vzali jako výzvu a jeli jsme životní night street skrz centrum, to bylo nejvíc!

Takhle se plánovalo na další den - mega plaza Kultur forum, což je hodně provařenej spot a další věci.

Cestou na kulturforum jsme ještě měli možnost vidět kousek Berlínský zdi. Na samotným kulturforu je dost různejch zídek, schody, raily atd. Využili jsme pár spotů, který se nám líbily. Nejvíc mě překvapilo, když Kuba Moucha vyslal z druhýho schodu 360flip, to jsem čuměl.

Za celou dobu, co jsme tam byli nás ani nikdo neprudil, takže jsme si to v klidu vyzkoušeli a šli zase dál. Cestování metrem v Berlíně je docela prdel...jedinej Ervín z nás uměl něco Německy, všichni ostatní ve škole na hodiny němčiny zrovna chyběli...takže docela sranda se vyznat kde jsi, kam jedeš a jak se tam dostaneš. Potom, co jsme se asi 3x ztratili jsme se konečně dostali na místo, kde měly být asi 3 spoty najednou. Velikej Gleisdrieck park, kde byly boule, manual a grind spoty.

Na spotě, kde byly udělaný boule jsme potkali týpka, kterej tam taky skejtoval, sám. Ptal jsem se ho ještě na jeden spot, ale ukázalo se, že ho taky hledá. Z týpka vylezlo, že je z Los Angeles. Jednu fotku jsem mu věnoval, dík za fajn polet Ricky!

Největší vtip byla představovačka. Kluci, že si jdou s Rickym taky dát pět. Nejvíc zabil Kamil, kterej se představil nejdřív normálně, ale když Ricky neuměl jeho jméno říct, řekl mu - Camel....aka prostě velbloud no....Ricky jen koukal a buhvi, co si rikal :D....parta kokotů na výletě.

Na pokoji jsme si dělali prdel, že to mělo spíš bejt takhle - Kamil - Camel...Kuba Moucha - Fly....Martin Chaloupka - Little cottage, já Crazy unicorn man ( kvůli děsnýmu nesmyslu co se mi udělal na čele a Ervín, kterej by byl NO NAME - protože jméno Ervín neexistuje, neni v kalendáři a prostě ho nikdo nezná.

Prošli jsme spoty, něco jsme natočili a jeli zpátky na hotel. Tam jsme zahodili skejty a jeli jsme se podívat na Brandenburskou bránu v noci. Pecka jak všechny památky. Tyhle věci já mám fakt rád, takže jsem si to užil, prošli jsme tam, udělali pár nočních fotek a jeli zpátky do hotelu.

Poslední den jsme sbalili věci a jeli na poslední dvě místa. První byly železný lavičky u tramvajína Revaler Strase.Tady jsme nafotili pár fotek, udělali nějaký sérky a přesunuli jsme se do NIKE SB SHELTER BERLIN haly.

Hala byla kousek od posledního spotu....to místo, na kterým je ta hala je něco mezi hlavákem, muzeem a přidej florenc s vltavskou. Všude divný lidi, bordel, smrad a špína a mezi tim všim perfektní skejtová hala, mě poser.

Hala byla super, čekal jsem, že bude větší, podle fotek to docela zkresluje. S Martinem Chaloupkou se mi tam povedla fotka 360 flipu přes roh, ze který mám asi největší radost za celej náš trip.

Z výletu do Berlína mám fakt radost a jsem rád, že mě kluci vzali sebou. Spoty, který jsme obešly jsou v reálu fakt hodně těžký, přestože to ve videích vypadá hrozně jednoduše. Je to ale přesně naopak. Za každej vrácenej trik je člověk rád a chce to asi víc měnit místa a zvyknout si, aby člověk vracel všude a na všem.

Jestli jste se dočetli až sem, díky za Váš čas a doufám, že se Vám článek a fotky líbily.

Napsal 11.května 2014 Michal Jirák

comments powered by Disqus

Další galerie