Čus brácho, tak se nám představ, odkud jsi, jak jsi mladej,

kdy si začal s chlastem a kdy si skončil se skatebordingem ?

Takže, tyjo čáu, jsem Patrik Gajdošík, je mi 21 a ještě jsem neskončil

se skateboardingem, ani nehodlám nějak začít končit. (he)

Joo a kdy jsem začal s chlastem? tak to ani já nevim, myslim, že

to bylo tak v šestý, možná sedmý tříde ( hehe ) asi tak no.

Takže teď se tě chci zeptat na tvoje úspěchy na závodech a jak si to měl se získáváním sponzorů ?

Tyjo moje úspěchy na závodech? Nooo já jsem vlastně svůj první větší závod jel tady v hale v Ústí nad Orlicí a to jsem skončil 3 a myslim si, že to bylo nějak haluzně a doteď to nechápu (hehe), no a to je tak asi jedinej úspěch na závodech, protože já závody moc nejezdim mě to moc jako nebaví, spíš mě baví se jen tak vozit a dělat triky, ale když je dobrá parta rád si ty závody zajedu. A získávání sponzorů? (hehe) to bylo velice zajímavý, protože já si říkal, že se svým umem na skejtu žádnýho sponzora prozatim nechci. Ale pak přijeli do haly kluci z Emotive Skateboards tak jsme grilovali, skejtovali no a pak sedim venku a přijde Drobek se skejtem.

Na skejtu bylo asi 6 panáku domací pálenky a řikal mě, že jestli to vypiju, tak že budu jezdit za Emotive Skateboards. Noo tak jsem to vypil a jezdim za Emotive. Nemusim řikat jak mě potom bylo, myslim po těch panácích (he), jinak Emotive super lidi, dobrá parta, dík moc za všechno.

Další otázka. Kde nejraději jezdíš a jak ti pomohlo, že tady postavili takovoudle halu ?

No tak to, že mě postavili takovouhle halu kousek od baráku je super, ptotože já začal víc skejtovat potom co to postavili, já na to totiž docela předtim sral, spíš uplně sral no a když to postavili tak jsem začal víc a drží mě to doteď. A kde skejtuju nejradši? Tak jako asi všude, já mám moc rád street, ale tim, že jsem na streetu nikdy nic nenatočil, tak to není vidět, ale snad bude ( he ), ale jako baví mě to všude žejo. Baví mě stalin, to je klasika, baví mě prostě všechno, nemám nějak vyhrazený co budu jezdit a kde budu jezdit. Hlavně my tady v Českej Třebovej a v Ústí nad Orlicí máme super spoty, o kterejch skoro nikdo neví, což je super. Doufám, že se na těch spotech něco v létě natočí a už se moc těšim. Trošku mě sere, že kluci z Emotive Skateboards jeli na trip do Berlína a já zrovna nějak nemohl, protože Berlín je top. Tak doufám, že budu mít tu možnost se tam ještě podívat.

Řekni mě neco o felákách, se kterejma jezdíš. Jsou pro tebe důležitý nebo raději jezdíš sám ?

No tak já jezdim s felákama z Ústí žejo, prostě s nima to je nejlepší. To jsou vlastně lidi co se motaj okolo projektu SPUNO, jsou to super lidi patří jím velký dík, protože nebejt těch kluků tak bych se na to asi vysral. Takže se to snažíme tak nějak držet, protože já prostě nemám

rád skejtovat sám, je to na hovno, mě to baví tak hodinu a pak jsem zpruzenej, prostě potřebuju nějakou prdel u toho, bavit se a i proto, že mě to samotnýmu ubec nejde ( hehe ). Tak se snažíme do toho šlapat, já doufám, že to vydrží co nejdýl.

Vim o tom že si byl s Emotive Skateboards na tripu. Kdy a jak to probíhalo ?

Heeej to joo no, právě s Emotivem jsme jeli na Slovensko do pišskej Novej Vsi. Ty vole suprovej skatepark, suprový lidi, všechno super, rád jsem tam byl. No a prostě jsme si mysleli, že něco natočíme, jako něco jsme natočili jo něco málo, ale spíš to bylo o tej kalbě a podpoře těch lidí tam. Jako kalby byly uplně hrozný, dva dny jsme nedělali nic jinýho než chlast, skejt, chlast, skejt. No supr žejo, takovej mini sen bych řekl. Hlavně musim dodat, že jsem nikdy neviděl tolik lidí v panelákovym bytě (he ). Uf no prostě masakr to znamená, že bych chtěl poděkovat všem lidem, který tam byli a hlavně Čekymu, že nás ubytoval dik moc.

Řekni něco o tvých trikách, co tě baví, co se učíš a co ti nejde ?

Hele, tak to je moc jednoduchá otázka, učim se všechno. Nejde mě kickflip ( hehe ). Nee no tak jako mam rád hellflipy do všeho, baví mě ten trik. Rád dělám bektejly, rád dělám prostě rejly, bedny. Já nevim, dělám triky, na který mám zrovna náladu (he ).

Tak teď trošku otázka na tělo. Co si ty myslíš o dnešním skatebordingu tady v Republice a celkově na světě ?

Noooo, tak to je ale otázka ( hehe ). Jako podlě mě je dnešní  skateboarding trošku k zasmání. Jasně že to nemužeš srovnat se skateboardingem někde v New Yorku před deseti lety, ale bohužel takhle to prostě je a my se mužeme modlit, aby to bylo jenom lepší.

I když dnešní mládež je takhle naučená a pokud budou krachovat firmy, který vlastněj skejťáci, kvůli fotbalovejm firmám (značkám), tak to nikdy lepší nebude. Víš jako tohle je můj názor, neříkám že to všichni maj takhle, ať si o tom udělaj vlastní obrázek.

Krátká otázka. Jezdíš radši park nebo street ?

Jako jednoznačně street a v zimě? Díky bohu v hale. ( hee )

Taky nás zajímaj tvoje omalovánky co máš po rukách a všude možně, co pro tebe znamenaj ?

No ty máš asi na mysli tetování. Já ti ani nevim, jako zkusil jsem první, nic jsem od toho nečekal, prostě jsem to chtěl jen zkusit no a nějak se mě to zalíbilo. Dal jsem si druhou, třetí, čtvrtou, pátou a je to spíš taková droga. Jako většinou to co mám vytetovaný, jsou podle někoho blbosti, ale já si toho vážim a pro mě je to důležitý a má to pro mě nějakej smysl, takže asi tak no, o mejch kerkách ( he ).

Určite né jenom mě by zajímalo, co se skrývá pod projektem SPUNO?

Jasný no, tak Spuno je vlastně Skatepark Ustí Nad Orlicí. Je to malej projekt, kterej je vlastně pro lidi z haly, je pro feloše, prostě chtěli jsme udělat něco pro nás, čeho si budeme vážit. Já si myslim, že se to docela povedlo, uvidíme co bude dál. Teď děláme nějaký kulichy, mikiny a 5-ti panelovky, tak se uvidí co bude dál. Dělám to já s Kubou Karlíkem, kterej dělá veškerej dizajn. Hlavně to podporujou lidi z lásky a z toho mám já osobně největší radost. Jsou to vlastně lidi co choděj do haly skejtovat jako je Chejna, Karel, Kory, Šindy, Tráva, Fíša a těm patří veliký dík.

No tak kámo to je asi konec, tak nám řekni něco na závěr a zatim čus.

Tak na závěr bych chtěl poděkovat všem lidem, který se podíleli na tomhle rozhovoru. Děkuju stránce Story of the Shot, kde se to vlastně všechno zveřejní. Hlavně díky Dawoj, protože jsme vyfotili dobrý fotky. Děkuju Skateparku v Ústí nad Orlicí, děkuju Trávoj, díky všem SPUNO lidem ještě jednou za to, že v tejhle době choděj skejtovat a hlavně neseďte doma na prdeli a něco dělejte zatim čus.

Napsal 30. března 2014 David Karvay

comments powered by Disqus

Další galerie