Jaro je tu a já jsem začal fotit první lidi do sekce DUDES. Mým prvním djůdem je Filip Kocábek, šestnáctiletej týpek z Prahy, kterej skejtuje asi 4 a půl roku. Už nějakou dobu pozoruju jeho progress. Za rok, co ho znám, se posunul strašně dopředu.Rozhodl jsem se, že ho vyzvu na focení pro náš web a dám mu tím šanci se ukázat. Spoty, na kterých jsme fotili, rozhodně nebyly jednoduchý a dají dost zabrat. Dal do toho všechno.Filipovi jsem položil i pár otázek, který Vás budou provázet mezi fotkama.

Fs board slide výtrh

Čau Filipe, jsem rád, že už jsme to dali dohromady, jakej z toho máš pocit?

Ahoj, taky jsem rád, že už je to všechno hotový. Pocit mám dobrej, protože mám nafocený triky na docela zajímavých spotech. Jediný co mě štve, že jsem šíleně zničil skate, ale to už k tomu patří.

Nollie bs bigspin

 

První fotky jsme nafotili docela rychle, byli jsme 3 dny po sobě, jak ses cejtil po takovým náporu? Přeci jen vím, že nejsi zvyklej to až takhle hrotit.

 

Byl jsem pěkně unavenej, ale rozhodně to stálo za to. Jsem zvyklej spíš na ježdění ve skateparku než na streetu. Myslím si, že jsem se stím vypořádal celkem dobře.

360 flip

 

Byli jsme celkem fotit 5x, jakej spot byl pro tebe největší výzva a co naopak bylo nejlehčí?

 

Tak největší výzva určitě bylo fs boro z těch schodů, protože jsem ještě na žádným railu ze schodů nic nezkoušel a ještě k tomu to bylo na streetu a hlavně ten spot byl nejhorší, špatnej povrch na rozjezdu a při odraze tam byly takový boule v betonu, takže taky paráda a rail byl ještě navíc dost vysokej.

Nejlehčí, to se moc nedá říct. Ze všech triků mám radost, ale asi nejméně mi dal zabrat 360 flip z gapu.

Fs board slide

 

Na kterej ze spotů už se nikdy nechceš vracet a byl pro tebe nejhorší ?

 

No, tak to je buď ten rail ze schodů a nebo dirty spot, kde jsem dělal heelflip, protože tam jsem fakt málem ztratil nervy hehe.

Heel flip

 

Hodněkrát nás ze spotů vyprovodili policajti, protože je na nás někdo zavolal. Co myslíš, že je v ČR hlavní problém, že lidi nechápou skateboarding?

 

Tak tady u nás je to hrozný, protože to všechny jenom štve a většina lidí si o skejťácích myslí, že jenom fetujou sprejujou a kradou. Já myslím, že to berou jenom jako něco, co je pořád  ruší, když se zrovna chtěj koukat na televizi.

Wallride

 

Teď bych se chtěl zeptat na pár věcí, který se týkají skateboardingu obecně a tvých začátků a plánů

Jakej skejtr tvoje ježdění z počátku nejvíc ovlivnil a je to i teď pořád stejnej rider, nebo se to změnilo?

 

Nejvíc mě ovlivnil určitě Petr Gzyl, kterého jsem poznal asi tak po dvou letech co jsem jezdil. Než jsem ho poznal, tak jsem byl pořád zalezlej jenom u nás ve skateparku a nanejvýš občas na stalinu, ale jiný parky jsem vůbec neznal. S ním jsem teprve začal pořádně jezdit, naučil mě spoustu triků a ukázal různý spoty a skateparky. Teď už bohužel moc nejezdí, ale jsem mu za to všechno fakt vděčnej.

Ollie přes zíďku u příjmu úrazů na Bulovce v Praze

 

Vím o tobě, že jezdíš asi 4 a půl roku, co je podle tebe nejtěžší na skateboardingu, když člověk začíná?

 

Nejtěžší věc je asi si zvyknout na neustálou bolest, kterou musíš pořád překonávat. A důležitá věc je určitě mít někoho lepšího s kým bys mohl jezdit, aby jsi to od něj mohl trochu okoukat nebo se něco naučit a hlavně ti ten člověk může ze začátku vždycky poradit.  Já jsem bohužel nikoho takovýho neměl, začínal jsem s dvouma klukama(Dan a Nikolaj) a všichni tři jsme neuměli vůbec nic.

S kolika lidma jsi začínal jezdit a kolik jich jezdí teď?

 

Asi tak první půl rok jsme jezdili ve třech, potom se k nám přidalo docela dost starších kluků a jezdilo nás fakt hodně. Teď už jich jezdí úplný minimum.

Myslíš, že se můžeš svým jezděním u nás prosadit. A stál bys o to vůbec?

Samozřejmě bych o to stál, kdo ne. Myslím, že by bylo potřeba jezdit závody. Já na ně  vůbec nejsem, mám totiž hrozný nervy, že bych to zkazil. Byl bych rád, kdyby se to změnilo, ale to dost pochybuju

ollie

 

Jaký máš další záliby kromě skejtu?

Dělám kickbox v týmu M.K.K.T. Praha a měl jsem už i pár zápasů.

Na co se od tebe můžeme v budoucnu těšit? Máš nějaký plány?

Tak doufám, že se naučím nějaké nové triky a zajezdím si na nových místech. Dál bych chtěl pořád něco točit, fotit a prostě užívat si skejt, jak to jenom jde.

Já děkuju Filipovi za super triky, odpovědi na otázky a doufám, že se Vám to líbilo ;)

Napsal dne 25.5. 2014 Michal Jirák

comments powered by Disqus

Další galerie