Minulej rok jsem poznal hodně skvělejch lidí. Mám v plánu udělat postupně rozhovory s několika z nich a tak začnu hned z vostra. Myslim, že ho nemusim dlouze představovat a všichni v BMX sféře vědí. Je mladej a přitom má za sebou víc než většina za celej život. Je to Ondra Šléz. Dlouho jsem nepotkal tak skromnýho zato našlapanýho jezdce. Často se stane, jak se rider dostane do světovýho levelu, tak s ním jede i jeho ego. Když potkáte Ondru na ulici, tohle Vás nenapadne.

A teď už k jeho minulýmu roku a plánech na letošek.

Praha - Strahov

Čau Ondro, tak jsme konečně něco napsali. Pro začátek nám řekni kolik ti je a jak dlouho jezdíš na kole?

Ok, čus, je mi celkem fajn, ale vrátil bych se do 18ti hehe... jinak už to je 10 let co jezdim na kole..

Praha - Barrandov

Potkali jsme se při natáčení editu a mě překvapilo jakym stylem se točí. Tak se rozepiš s kym ho děláš?

No jde o projekt, kterej jsme nazvali Slezhammer, a původně to mělo být super video co se týče ježdění a natočený lidma co vědí jak se točí, to se ale postupně přehouplo v něco jinýho, hlavně kvůli klukům z CINQ visuals. Oni jakožto kameramani to vidí trochu jinak a tím pádem se soustředí jen na zajímavý místa s dobrým prostředím a podobně. Pak ale vypadnou dobrý spoty pro mě na ježdění a dobrý triky protože jim se často nelíbila překážka nebo pozadí nebo prostě to jak to vypadá. To mě na jednu stranu mrzí, takže je to všude spíš o výtvarným dojmu než o tom ježděni. I tak tam jsou ale nějaký dobrý věci, ale jak řikám, nebude to uplně klasický video, na který jste všichni zvyklí. Takový udělám asi někdy na jaře, takovej ten styl - Bum Bum trik trik.. hehe

Celá parta po natáčení na Barrandově

Praha - Trojský most

Na co se natáčelo?

Točili jsme na RED kameru a na 35mm film, pak taky na 16mm film a na 8mm film a když nám ve Španělsku vykradli auto, vzali i REDku, na který bylo pár záběrů, takže už jsme pak dotočili jenom zbytek filmu 16mm - další prázdnou roli filmu ukradli taky. 

Španělsko - Barcelona

Kde všude jste byli pro záběry?

Jak jsem zmínil, byli jsme ve Španělsku - v Barceloně, pak taky v Německu, Polsku, něco máme z Prahy... Ještě jsem chtěl točit na víc místech, ale jelikož jsme začínali celkem pozdě - v listopadu - tak jsme toho tolik nestihli. Měl jsem připravené nějaké věci v Litomyšli, v Jičíně.... no jak jsem psal, bude to trochu něco jinýho než byl původní záměr.

Španělsko - Barcelona

Teď trochu odbočim, na jaře ses v Číně zranil, všechno cajk?

Zranil, ale už je to ok.. přišel jsem tim o bikehall a začátek léta na kole a taky to zavinilo to, že jsme začali natáčet až takhle pozdě. ale lepší pozdě než vůbec.

Plány na 2015?

Plány ani nějak nemám, prostě asi stylem "co dům dá", ale snad se bude dařit líp než minulej rok.. celkově.

Dál taky plánuju udělat takovej miniprojekt s názvem One Day in Town kde půjde o to, že se vždycky vybere město a vyrazí tam parta pojezdit skatepark nebo nějaký spoty a bude z toho video. Každej měsíc jedno město. No je to spíš tak jakože plno lidí má šanci se tam objevit nebo se přidat, dobře pojezdit a tak.. je to hlavně taky proto, že se tu v čr nicmoc neděje co se týče.. vlastně všeho, tak bych něco rád přidal k tomu málu.. Je to něco na styl One day One park jak jsme kdysi dělali s Adamem Pavelkou s pár změnama.. takže uvidíme co z toho bude nebo nebude..

Španělsko - Tossa de Mar - Club Eurocamp

Španělsko - Barcelona

Španělsko - Barcelona

Takže jsme si počkali a tady je SLEZHAMMER v plný kráse! Užijte si ho!

Díky Ondro. Doufám, že se nám letos povede podobná spolupráce, protože za dva měsíce mít tolik materiálu je skoro neskutečný. 

Napsal dne 15.ledna 2015 Pepé Šulc

comments powered by Disqus

Další galerie