Dnes tu mám pro vás fotky pražského mtb zabijáka Kuby Vencla. Vznikly při únorovém tripu

do Barcelony, kdy jsem jel na pár dní za Martinem Čapkem na blízkou La Pomu a kluci bydleli i jezdili spolu, takže i focení s Kubou bylo celkem jasný. Jelikož psaní mě moc nebaví, tak už jen nezbytná dávka hudby a můžete si přečíst následující řádky přímo od Kuby.

Bylo jedno brzké únorové ráno ve Španělsku nedaleko Barcelony a já s Milanem jsme vyrazili zkusit vyfotit pár zajímavých fotek. Vstávali jsme na naše poměry hodně brzo a byli v místním parku La Poma už kolem osmé hodiny, abychom stihli co nejlepší světlo. Ale co čert nechtěl, nevítalo nás sluníčko jako jiná rána, ale spíš zvláštní ranní opar a šedá ocelová obloha. Tohle počasí, doopravdy ani jednomu z nás nepřidalo žádnou energii, nebo snad nadšení do focení.

Byli jsme ale na jednom z nejlepších dirtových spotů na světě a to je jednoduše něco, co se prostě nesmí jen tak promarnit. Pomalu jsme se oba začali chystat, ale bylo nám jasné, že v tuhle chvíli z toho asi ani z jedné strany žádné zázraky nebudou. Zkusil jsem pár jízd na skocích a rychle usoudil, že vítr nám teď nic většího nedovolí. Po chvíli debatování jsme rozhodli potrápit se alespoň na pumptracku. Zkoušeli jsme spoustu úhlů a způsobů průjezdu zatáček, ale nějak se nám to ani jednomu nezdálo a nedařilo se nám naplnit naší představu. Nakonec ale jedna z fotek vyšla slušně a má docela silnou energii, takže aspoň něco jsme měli. To ráno už jsme toho měli oba dost a rozhodli se nechat to na odpoledne a doufat v lepší počasí.

Odpolední session sice taky začala v lehčím větru, ale energie byla zpět a my jsme konečně začali něco tvořit. Jako první jsme vzali útokem menší lajnu se step downem a boner logem.

Tuhle lajnu jsem měl docela dost najetou a tak to šlo všechno rychle. Na step downu mi hned padlo pár kombinací 360 i backflipů a na závěr jsme zkusili klasiku tailwhip. Z mého pohledu asi nejlepší fotka vyšla na boner logu a byl to unturndown. Trik sice trochu lehčí, ale je to stylovka a na fotku je to vcelku vděčná záležitost.

Nejvíc fotek jsme paradoxně stačili udělat za hodně krátkou chvíli. Západy slunce tady v La Pomě vždycky vybízí k focení a protože velkou lajnu skoků jsem v celém parku jezdil ze všeho nejvíc, tak myslím že snad všechy triky se nám povedly trefit na první dobrou. Začátek tohohle focení nám sice dal pěkně zabrat, ale nakonec se karty otočily i nám a myslim, že na jeden den focení jsme zvládli udělat spoustu super fotek. Snad se i vám budou líbit! Díky čau! Kuba Vencl

Napsal 21. července 2014 Milan Tykal

comments powered by Disqus

Další galerie